Jdi na obsah Jdi na menu
 


Členové kapely

 

katka2.jpg

Katka – zpěv

Bylo jasné již od raného dětství, že z Katky něco bude. Ať už zpívala v dětském sboru, hrála na flétničku, nebo se dozvídala o české historii na túrách s rodiči po hradech a zámcích, anebo zasněně hleděla přes Vltavu k Národnímu divadlu.     

To, že zvolila právnickou kariéru, je následek neutuchajícího přesvědčení Katčiných rodičů, že tak se bude mít jejich dcera jako ve vatičce.

Její sametový hlas je ozdobou nejen naší kapely, ale i dalších pražských těles. A jelikož jí zpívání zabírá veškerý volný čas, druhým největším koníčkem je spánek. Věnuje se mu, jak jen to jde.

 

mili1.jpg

Mili – zpěv a tamburína 

Že se narodila ve Slovinsku, se pozná podle její energie.

Vystudovala operní zpěv na pardubické konzervatoři, však je taky pyšná na svůj rozsah a barvu hlasu. Jednoho krásného dne ale sekla s operou a o něco později propadla rockovým rytmům a jazzovým variacím, které s námi pěje.

V práci pečuje o zákazníky, tedy hlavně menežuje, aby o ně bylo dobře postaráno. Doma si zas ráda brnkne na kytáru, postará se o rodinku a hlavně fotí. Je spolutvůrkyní našich skvělých profilových fotek. 

 

terka1.jpg

Tess – zpěv a flétna 

Vyrůstala v malebných Karlových Varech, kde idylické dětství narušovaly jen půtky se dvěma staršími sestrami. 

Zda se dát na hudební dráhu a hrát na příčnou flétnu či se věnovat serióznějšímu povolání se Terka musela rozhodnout záhy po dokončení studií. Jako správné zemské znamení se rozhodla pro právničinu (ono ne nadarmo už jsme výše psali o bídě, která naučila Dana housti, může to být i obráceně), i když svůj sen o hudební kariéře nikdy úplně neopustila.

Pokud jí doma zbyde volná chvilka, uplete si svetr, namaluje obraz, či uvaří nějakou mňamku. A zapomněli jsme říct, že hraje tenis jako Šarapová…no, dobrá…tak aspoň jako Kurnikova :)

 

 

stepanka1b.jpg

Štěpánka – klávesy a tamburína

Rodilá Brňačka je právě tím sedmým členem Maybe 7, u kterého jsme si nebyli jisti, že ho budeme mít. Ale jelikož se k nám Štěpánka přidala, mohli jsme se též jmenovat Sure 7 nebo Used to be 6.

Jak sama říká, pro hudbu udělá skoro cokoli, vždyť také jednou v touze poslechnout si lepší píseň převrátila auto na střechu. Naštěstí vyvázla a co dostudovala sociální vědy, vědecky radí návštěvníkům, kam v Práglu za kultúrou. Ráda vyvětrá kolo nebo kolečkové brusle, a když s námi nehraje na klávesy, zpívá v gospelovém sboru.

 

dan-1.jpg

Dan – bicí

Dan je dítko z malešického sídliště, jež se samo naučilo bíti na bicí (chtělo by se skoro říct, že ho bída naučila housti, ale to už si dnes nikdo nepamatuje). V každém případě byl tak pilným studentem, že z první zkušebny ho vyhodili pro nadměrný hluk.

Když je v provozu, provozuje a rozvíjí optické sítě. Také v současné době drží prvenství jako nejplodnější člen kapely.

 

petr1.jpg

Petr – basa 

Další dítko z malešického sídliště, zřejmě tam bylo semeniště talentů. První basu koupil na burze a pojmenoval ji Jolana. Dodnes na ni s láskou vzpomíná. 

Ač vyučen autobusomechanikem, dnes projektuje telekomunikační sítě. Také má rád všechny sporty, u kterých se dá pít pivo.

 

slavek4.jpg

Slávek – kytara

Slávek drhne struny na svých pěti kytarách už pěkných pár let. Když píseň neobsahuje akord E7b4 nebo C#dim nebo aspoň Ebmi9, tak není spokojený.

Vymýšlí boží aplikace a hlavně jak je božsky prodat. Je také velkým milovníkem Chile, Patagonie a chilského vína.